Jaké jsou výhody sloučení?

Jaké výhody přináší konsolidace půjček?

Jako každá finanční služba nese i konsolidace půjček s sebou určité výhody, nevýhody a rizika. První, a nejvíce bankami prezentovanou výhodou, je to, že konsolidací se pro zákazníky zjednoduší administrace spojená se všemi konsolidovanými půjčkami a úvěry, čímž si zákazník ušetří práci a vyhne se nepříjemnostem, pokud se ve všech půjčkách a jejich splácení přestane orientovat.

Dalším plusem je to, že konsolidace nemusí být zajištěná žádnou nemovitostí (jako je tomu například u hypotéky). Zákazník se také do jisté míry podílí na určení výše splácené částky. Pokud má zákazník možnost, může úvěry a půjčky předčasně splatit – ovšem za určitý poplatek.

Nevýhody

Nevýhodou je pro někoho prodloužená doba splácení – poté, jak se všechny půjčky spojí v jednu, splácená částka je nižší, než pokud byste sečetli jednotlivě splácené částky v předchozí době. S ohledem na úroky je vhodné si před konsolidací půjček zpočítat, zda se vám vůbec vyplatí. Některé banky na trhu nabízejí možnost předčasného splacení konsolidované půjčky, takže i tato nevýhoda je řešitelná.

Konsolidace poskytuje zákazníkům bank nejen plusy, ale i mínusy, je na každém, aby zvážil, zda je právě konsolidace půjček pro něj tím nejlepším řešením.


16.8.2013