Konsolidace se vyplatí téměř vždy

Konsolidace půjček je výhodná

Konsolidace půjček je vhodným řešením pro ty, kteří splácejí více půjček (úvěrů, kontokorentů, kreditních karet, dluhů) najednou – například třeba na televizi, na počítač, na domácí spotřebiče, atd...

V tom případě je možné využít už zmiňovanou konsolidaci všech těchto půjček. A o co se tedy přesně jedná?

Při konsolidaci půjček vám všechny půjčky (apod.) budou převedeny na jednu. Poté se měsíčně splácí pouze jen jedna splátka, navíc s nižší hodnotou. Banka, která k sobě vezme všechny tyto půjčky, přejímá logicky i všechnu administrativu spojenou se splácením půjček, převedení půjček či úvěrů a další operace spojené s konsolidacemi.

Maximální celková hodnota zatím nesplacených půjček ovšem nesmí přesahovat určitý limit. Tyto limity si určují samotné banky, které úvěry a půjčky přebírají. Většinou se pohybují ve statisících korun. Další případné podmínky se také liší v závislosti na zvolené bance.

Před cestou do banky je ovšem nutné, aby si člověk ujasnil, zda je konsolidace půjček pro ně výhodná. Žadatel si musí uspořádat všechny půjčky, vypsat všechny cílové a nesplacené částky a připravit si všechny podklady pro případnou návštěvu bankovní instituce – tzn. smlouvy, dokumenty o půjčkách, o úvěrech, ...

Zažádat o konsolidaci může občan České republiky starší osmnácti let, nesmí být trestně stíhán a musí být způsobilý k právním úkonům. Mezi nejznámější banky u nás, poskytující konsolidace půjček, patří GE Money Bank, BAWAG Bank, dále pak Komerční banka, Československá obchodní banka, Česká spořitelna, atd..

Žadatel musí v bance předložit (většinou a nejčastěji) dva platné doklady totožnosti, veškeré smlouvy a další dokumentace k půjčkám, úvěrům a dluhům, doklad o zaměstnání, resp. O výši vašeho měsíčního příjmu – podle toho se banka rozhodne, zda vám poskytne službu konsolidace půjček, či nikoliv.

Stále oblíbenější se v poslední době stává zajištěná konsolidace – je určena pro ty, kteří splácí půjčku, ovšem potřebují další finance navíc. Musí ale vlastnit nemovitost, kterou mohou další půjčku zajistit – ručit. Tímpádem vedle konsolidace půjček využije u banky i možnost požádat o hypotéku.


1.9.2013